نرگس زارهای کازرون

ساخت وبلاگ

جره، روستایی است از توابع بخش جره و بالاده شهرستان کازرون در استان فارس که یکی از معروف ترین و زیباترین نرگسزارهای ایران در آن واقع است که در زمان برداشت گل نرگس زیبایی صدچندانی پیدا می کند و هر ساله گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند. ماه های دی و بهمن زمان هایی هستند که علاقه مندان به دیدن نرگس زار جره به این مناطق مراجعه می کنند و در واقع بهترین ایام برای لذت بردن از گل های نرگس اوایل زمستان تا اواسط آن است.

بوته ھای نرگس این دشت ھای وسیع در بھمن به گل می نشیند و منظرهای چشم نواز رو به ھمراه رایحه های بھشتی به گردشگران تور شیراز عرضه می کند. گرچه در برخی مناطق دیگر فارس ھمچون خفر، شیراز و فراشبند دشتھای نرگس وجود دارد اما کیفیت نرگس زارھای کازرون بسیار بالاتر است. نرگس ھای این دشت ھا به بسیاری از مناطق داخل کشور و کشورھای حاشیه خلیج فارس صادر می شود. نرگس شھلای کازرون از جمله نوع نرگس ھایی است که از نظر مرغوبیت، شرایط منحصربه فردی دارد.

نرگس زارهای کازرون

گل های نرگس کازرون از طراوت و مرغوبیت خاصی برخوردار است که گونه های متعددی همچون نرگس شش پر، شهلا و معمولی را شامل می شود که از میان آنها نرگس شهلا به جهت داشتن زیبایی و بوی ویژه مشهور است. این گیاه پیازدار با ارتفاع بین 30 تا 45 سانتی متر و با گل های 3 تا 8 تایی در فصل زمستان به گل می نشیند حدود گل دهی نرگس های کازرون 45 روز یعنی از اوایل دی ماه تا اواسط بهمن ماه می باشد.

نرگس های کازرون که از جاذبه های گردشگری شیراز به شمار می روند، به خاطر مرغوبیت زیاد خواهان زیادی دارد و به شهرهای اصفهان ، تهران، حاشیه های جنوبی خلیج فارس و ... صادر می شود. اخیراً به همت اداره منابع طبیعی کازرون سطح زیر کشت نرگس های کازرون به چهار برابر افزایش یافته و امید می رود که با آغاز به کار تعاونی نرگس داران کازرون به توسعه کمی و کیفی بهتر و بیشتری بیانجامد.

نرگس زارهای کازرون

نرگس زارهای کازرون

جاذبه های گردشگری شیراز,...
نویسنده : nazanin بازدید : 15 تاريخ : 30 خرداد 1395 ساعت: 15:0