آبشار مروارید خفر

ساخت وبلاگ

آبشار مروارید که از جاذبه های طبیعی شیراز و فارس است، با آبشار ها و آب نما های دیگر سطح کشور قابل قیاس نیست و از نظر مواردی حائز اهمیت است از جمله این موارد به خاطر آب و هوای معتدلش در همه فواصل سال میزبان گردشگران و علاقه مندان است در صورتی که دیگر آبشار های کشور فقط در فواصل خاصی قابل بازدید است. در فصل زمستان آبی گرم به همراه بخار از چشمه می جوشد که باعث هرچه زیباترشدن این آبشار طبیعی میشود، آب این چشمه شیرین وقابل شرب می باشد، در این آب ماهی و خرچنگ مشاهده میشود و خزه ها به آب جلوه ی خاصی بخشیده اند. هنگام عبور از کوچه باغ ها برای رسیدن به این مکان زیبا تنوعی از درختان سردسیری و گرمسیری همچون سیب،انار،گردو،ازگیل، نخل و … مشاهده می شود که جلویی زیبا از عظمت خداوند یکتاست.

آبشار مروارید خفر

گفتنی است سالیان دور مردم از آب این چشمه به منظورکشت گندم ، جو ودیگر محصولات کشاورزی استفاده می کرده اند و حتی در آن نزدیکی آسیابی بوده که گندم را تبدیل به آرد می کرده اند، بقایای این آسیاب هنور قابل مشاهده است. اما بعدها اهالی به منظور تفریح و استفاده از هوای پاک به این مکان آمده و از آن لذت می برند. مسافرانی که از مناطق جنوبی تر و گرمسیری به سمت شمال حرکت می کنند می توانند با پیمودن مسیری کوتاه تر، با همان طراوت و زیبایی که در مناطق شمالی تر و سر سبز کشور موجود است را مشاهده کنند و از نظاره آن لذت ببرند، به همین دلیل این آبشار از نظر تفرجگاه در قسمت جنوبی کشور بی نظیر است.

گردشگران تور شیراز و علاقه مندان به جاذبه های اطراف شیراز می توانند با گذشتن از شهرهای اصفهان، شهرضا، سمیرم و شهر حنا و کمه به روستای مورک و در نهایت به روستای خفر که محل آبشار خفر می باشد برسند.

آبشار مروارید خفر

آبشار مروارید خفر

...
نویسنده : nazanin بازدید : 13 تاريخ : 7 تير 1395 ساعت: 15:4